jak dojechać

Autobus linii 406 kursuje do Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS w dni powszednie co 20-30 minut a w dni wolne i świąteczne co 40 minut. Autobus nocny linii 249 kursuje na trasie Lotnisko - Jarnołtów, dwa razy w ciągu doby.
Przed terminalem pasażerskim znajduje się postój taksówek, który obsługuje firma Taxi-Plus. telefony: 601 700 753, 601 725 067, 601 708 753

Parking

W bezpośrednim sąsiedztwie terminala usytuowane są parkingi mogące pomieścić około 500 samochodów osobowych. Wjazd i wyjazd z parkingu oraz pobieranie opłat nadzorowane są przez elektroniczny system kontroli dostępu. Parkingi są zarządzane przez firmę Poland Car Parking sp. z o.o. Parking - informacja: tel (071) 358 12 44. Biuro parkingu: tel (071) 358 12 24
Cennik:
  - do 2 godzin, każde 0,5 h 3,00 zł
  - za każdą kolejną godzinę 4,00 zł
  - za 1 dobę 50,00 zł
  - za 2 dobę 42,00 zł
  - za 3 dobę 32,00 zł
  - za 4 dobę i kolejne 15,00 zł
Port Lotniczy Wrocław we współpracy z Poland Car Parking przygotował specjalną promocję dla pasażerów wylatujących liniami lotniczymi Ryanair, Centralwings, WizzAir i Volareweb. Osoby, które zostawią na naszym parkingu samochód na dłużej niż 5 dni, otrzymają 50% zniżki na opłatę parkingową. Podstawą do uzyskania rabatu jest posiadanie potwierdzenia rezerwacji biletu lotniczego. Opłaty należy dokonać w budce parkingowej (nie w kasie automatycznej) po powrocie. Zapraszamy!

Kasy i odprawa

Kasa biletowa Portu Lotniczego prowadząca sprzedaż biletów czterech przewoźników - Ryanair, Wizzair, Volareweb i Norwegian czynna jest w godzinach od 8:00 do 18:00. Kasa znajduje się w hali odlotów w Terminalu A. W pierwszej kolejności obsługiwani są pasażerowie odlatujący danego dnia wyżej wymienionymi liniami lotniczymi.

Ryanair:

Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się 2 godziny i kończy 40 minut przed planowym odlotem samolotu. Wszyscy pasażerowie, którzy nie stawią się do odprawy w czasie określonym przez przewoźnika nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu i będą mieli możliwość zmiany rezerwacji za ustaloną opłatą w kasie Portu Lotniczego.

Odprawa online

Pasażerowie podróżujący linią lotniczą Ryanair wyłącznie z bagażem podręcznym mogą skorzystać z bezpłatnej odprawy internetowej. Odprawy online można dokonać na stronie www.ryanair.com od 5 dni do 4 godzin przed odlotem. Kartę pokładową należy wydrukować w trakcie odprawy internetowej z systemu rezerwacji Ryanair (www.ryanair.com).

Pasażer, który zadeklarował odprawę przez internet i nie odprawił się w ten sposób zapłaci 18 PLN (od osoby w jedną stronę) za odprawę na lotnisku.

Odprawa na lotnisku

Każdy pasażer deklarujący odprawę na lotnisku jest zobowiązany do uiszczenia w chwili rezerwacji lotu opłaty za odprawę w wysokości 4 ?/5 € od osoby za lot w jedną stronę (lub odpowiednia kwota w walucie lokalnej).

Pierwszeństwo wejścia na pokład (priority boarding)

Pasażerowie korzystający z odprawy na lotnisku lub odprawy online mogą uzyskać prawo pierwszeństwa wejścia na pokład, uiszczając przy dokonywaniu rezerwacji opłatę w wysokości 4 ?/5 € (lub odpowiednia kwota w walucie lokalnej) od osoby za lot w jedną stronę.

Pasażerowie uprawnieni do pierwszeństwa wejścia na pokład zostaną wpuszczeni do samolotu w pierwszej kolejności.

Bagaż podręczny

W kabinie samolotu wolno przewozić nieodpłatnie tylko jedną sztukę bagażu podręcznego na osobę o wadze nie większej niż 10 kg oraz wymiarach nie większych niż 55 x 40 x 20 cm. Bagaż podręczny nie może zawierać przedmiotów, których nie wolno wnosić na pokład samolotu: zobacz.

Bagaż rejestrowany

1. Pasażerowie podróżujący w ramach rezerwacji z odprawionym bagażem są zobowiązani dokonać odprawy biletowo-bagażowej na lotnisku i uiścić opłatę za odprawę w wysokości 4 ?/5 € (lub odpowiednia kwota w walucie lokalnej) od osoby za lot w jedną stronę.

2. Pasażer może przewieźć maksymalnie 3 sztuki bagażu rejestrowanego, jednak bez względu na liczbę sztuk bagażu limit na osobę nie może przekroczyć 15 kilogramów.

3. Opłata za bagaż rejestrowany przy rezerwacji przez internet wynosi 8?/10€ za pierwszy bagaż i 16?/20€ za każdy nastepny

4. Opłata za bagaż rejestrowany w kasie biletowej na lotnisku wynosi 70 PLN

5. Za każdy kilogram nadbagażu naliczana będzie opłata w wysokości 53 PLN.

6. Pasażerowie odprawiający się w internecie nie mogą przewozić bagażu rejestrowanego.

7. Sumowanie limitów bagażowych lub dzielenie się nimi jest niedozwolone, nawet w ramach grupy podróżującej na podstawie tej samej rezerwacji.

8. Przy płatności gotówką w kasie na lotnisku przyjmowana jest tylko polska waluta.

9. Więcej informacji na temat ogólnych warunków przewozu znajduje się na stronie przewoźnika: http://www.ryanair.com/site/PL/conditions.php?pos=MYFLIGHT

WizzAir:

1. Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się 2 godziny i kończy 40 minut przed planowym odlotem samolotu. Wszyscy pasażerowie, którzy nie stawią się do odprawy w czasie określonym przez przewoźnika nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu i będą mieli możliwość zmiany rezerwacji za ustaloną opłatą w kasie portu lotniczego.

2. Bagaż podręczny (jedna sztuka) powinien ważyć do 10 kg i nie może przekraczać wymiarów 55cm x 40cm x 20cm (na osobę). Bagaż podręczny nie może zawierać przedmiotów, których nie wolno wnosić na pokład samolotu: zobacz.

3. Limit bagażu rejestrowanego w linii Wizzair, bez względu na liczbę sztuk bagażu wynosi 20 kg na osobę.

4. Opłata za bagaż rejestrowany przy rezerwacji przez internet wynosi 6?/7,5€

5. Opłata za bagaż rejestrowany w kasie biletowej na lotnisku wynosi 54 PLN

6. Za każdy kilogram nadbagażu pasażer zobowiązany będzie do zapłaty 36 PLN.

7. Przy płatności gotówką w kasie na lotnisku przyjmowana jest tylko polska waluta.

8. Więcej informacji na temat ogólnych warunków przewozu znajduje się na stronie przewoźnika: book.wizzair.com/useful_information/general_conditions_of_carriage/

Volareweb:

1. Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się 2 godziny i kończy 30 minut przed planowym odlotem samolotu. Wszyscy pasażerowie, którzy nie stawią się do odprawy w czasie określonym przez przewoźnika nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu i będą mieli możliwość zmiany rezerwacji za ustaloną opłatą w kasie portu lotniczego.

2. Bagaż podręczny (jedna sztuka) powinien ważyć do 8 kg i nie może przekraczać wymiarów 55cm x 40cm x 20cm (na osobę). Bagaż podręczny nie może zawierać przedmiotów, których nie wolno wnosić na pokład samolotu: zobacz.

3. Limit bagażu rejestrowanego w linii VOLAREWEB wynosi 20 kg na osobę.

4. Opłata za bagaż rejestrowany przy rezerwacji przez internet wynosi 6€

5. Opłata za bagaż rejestrowany w kasie biletowej na lotnisku wynosi 45 PLN

6. Za każdy kilogram nadbagażu naliczana będzie opłata w wysokości 30 PLN.

7. Przy płatności gotówką w kasie na lotnisku przyjmowana jest tylko polska waluta.

8.Więcej informacji na temat ogólnych warunków przewozu znajduje się na stronie przewoźnika: buy.volareweb.com/jsp/pl/web/terms/index.jsp

Norwegian:

1. Odprawa rozpoczyna się 2 godziny i kończy 30 minut przed planowym odlotem samolotu. Wszyscy pasażerowie, którzy nie stawią się do odprawy biletowo-bagażowej w czasie określonym przez przewoźnika nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu .

2. Bagaż podręczny (jedna sztuka) powinien ważyć do 15 kg i nie może przekraczać wymiarów 55cm x 40cm x 20cm (na osobę). Bagaż podręczny nie może zawierać przedmiotów, których nie wolno wnosić na pokład samolotu: zobacz.

3. Limit bagażu rejestrowanego w linii Norwegian wynosi 40 kg (2 sztuki bagażu po 20 kg każda). Opłata za każdą sztukę bagażu wynosi 52 PLN.

4. Opłata za bagaż rejestrowany przy rezerwacji przez internet wynosi 6,5€ za sztukę, a w kasie biletowej na lotnisku 52 PLN

5. Za każdy kilogram nadbagażu naliczana będzie opłata w wysokości 36 PLN. Przy płatności gotówką w kasie na lotnisku przyjmowana jest tylko polska waluta.

6. Więcej informacji na temat ogólnych warunków przewozu znajduje się na stronie przewoźnika: www.norwegian.no/sw22125.asp

Centralwings:

1. Odprawa rozpoczyna się 2 godziny i kończy 35 minut przed planowym odlotem samolotu. Wszyscy pasażerowie, którzy nie stawią się do odprawy biletowo-bagażowej w czasie określonym przez przewoźnika nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu .

2. Bagaż podręczny (jedna sztuka) powinien ważyć do 5 kg i nie może przekraczać wymiarów 55cm x 40cm x 20cm (na osobę). Bagaż podręczny nie może zawierać przedmiotów, których nie wolno wnosić na pokład samolotu: zobacz.

3. Limit bagażu rejestrowanego w linii Centralwings wynosi 20 kg.

4. Za każdy kilogram nadbagażu naliczana będzie opłata w wysokości 40 PLN.

5. Przy płatności gotówką w kasie na lotnisku przyjmowana jest tylko polska waluta.

6. Więcej informacji na temat ogólnych warunków przewozu znajduje się na stronie przewoźnika: www.centralwings.com